Nacionālais kontrabandas problemātikas forums

2019.gada 12.jūnijā notika 1. Nacionālais kontrabandas problemātikas forums “Cīņa ar kontrabandu – izaicinājumi un panākumi”. Foruma ietvaros tika prezentēts jaunākais SKDS pētījums par Latvijas iedzīvotāju attieksmi un toleranci pret kontrabandu, kas atklāj gan sabiedrības kopējo viedokli par kontrabandas problēmu valstī, gan attieksmi pret kontrabandas produkcijas iegādi, zināšanām par kontrabandas preču iegādes vietām, kā arī iespējamiem sodiem un rīcību kontrabandas mazināšanai.

Pētījums liecina, ka Latvijā joprojām saglabājas augsta iedzīvotāju tolerance pret kontrabandas produktu iegādi – vismaz ceturtā daļa – 26% iedzīvotāju uzskata, ka kontrabandas produktu iegāde nav nekas nosodāms.

Forumā tika prezentēts arī jaunākais starptautiskās auditoru kompānijas KPMG Eiropas līmeņa pētījums “Project Stella” par cigarešu kontrabandas apjomiem Eiropā un Latvijā. Kā liecina pētījuma “Project Stella” aplēses, Latvijas budžets ik gadus zaudē vairāk nekā 60 miljonus eiro tikai cigarešu kontrabandas dēļ.

Savukārt VID pārstāvji informēja par tiesībsargājošo iestāžu paveikto cīņā ar kontrabandas izcelsmes preču apriti. Noslēgumā notika nozares ekspertu diskusija par izaicinājumiem un nepieciešamo rīcību sekmīgai kontrabandas apkarošanai turpmāk.

Forumu organizēja biedrība BASE (Business Against Shadow Economy) un SSE Riga sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un SKDS.

 

Dienaskārtība

KPMG: projekts «Stella» – Nelegālā cigarešu tirgus pētījums ES

BASE: Sadarbība cīņā ar akcīzes preču nelikumīgu apriti – izaicinājumi, panākumi un … izaicinājumi

SKDS: PRIEKŠSTATI UN ATTIEKSME PRET KONTRABANDU LATVIJĀ

 

Avots: www.sseriga.edu