Forums “Godīga konkurence Latvijas būvniecībā” – 10.05.2018.

Šī gada 10. maijā notiks Latvijas Būvuzņēmēju partnerības organizētais forums “Godīga konkurence Latvijas būvniecībā”, kurā tiks prezentēts arī jaunākais pētījums par ēnu ekonomikas līmeni Latvijas būvniecībā.

Pētījums veikts pēc Latvijas Būvuzņēmēju partnerības pasūtījuma, sadarbojoties biedrībai BASE – “Business Against Shadow Economy” un Rīgas Ekonomikas augstskolai (SSE Riga).

Pētījums atklās būvniecības nozares ēnu ekonomikas apjoma izmaiņas 2017. gadā. Tajā tiks apkopoti arī būvniecības nozares uzņēmēju un ekspertu viedokļi attiecībā uz galvenajām ēnu ekonomikas problēmām būvniecības nozarē, ieteikumi ēnu ekonomikas mazināšanai, kā arī vērtējums par īstenotajām un plānotajām aktivitātēm ēnu ekonomikas mazināšanai būvniecībā.

Tāpat Foruma laikā tiks uzsākta ģenerālvienošanās par minimālo atalgojumu parakstīšana, piedaloties būvniecības uzņēmumiem un uzņēmumus pārstāvošajām organizācijām. Ar ģenerālvienošanos būvniecības nozarē tiks aizstāta valstī noteiktā minimālā alga ar reālajai darba tirgus situācijai atbilstošām algām. Sasniedzot nepieciešamo uzņēmumu atbalstu, kas ir vairāk nekā 50% no kopējā nozares apgrozījuma, ģenerālvienošanās kļūs saistoša visai nozarei.

Foruma laikā Valsts ieņēmumu dienests godinās lielākos būvniecības nozares nodokļu maksātājus, pasniedzot īpašus goda rakstus.

Datums: 02.05.2018.